Neratovice

24. června 2006 v 18:00 | Die in sludge |  Pod lupou O-
Neratovice
Krásné místo, věru, tyhle Neratovice. Když jsem se zamýšlel nad tím, co je na nich výjimečného, charakteristického, ihned se mi vybavili přejezdy, koleje, houkání vlaků…
Určitě stojí za to, zajet si zde na dvoudenní víkendový výlet. Z Prahy je to coby kamenem dohodil (či dřevěnou protézou - podle gusta). Pokud vyrazíte autem, ihned na hranicích města zažijete překrásné několikahodinové čekání na přejezdu u závor, aby jste nakonec s úžasem zjistili, že se závory zvedají, aniž by po kolejích projel jakýkoliv vlak. A když budete mít štěstí, možná za sebou spatříte velice nervózního řidiče sanitního vozu a ještě znepokojenějšího pacienta odevzdaně sledujícího svou rovnou čáru EKG, kterak pozorně čekají na zvednutí červenobílých závor..
Když se vám nakonec přece jen podaří projet na druhou stranu (pacient už ovšem tolik štěstí nemá), otevře se před vámi divukrásná scenérie z panelových domů a průmyslového komplexu zdejší chemičky, do nosních dírek vám ladně vpluje lahodná vůně opojných výparů a za vámi se s cinkotem opět uzavře přejezd.
Teď již ovšem začnete prakticky přemýšlet nad tím, kde se ubytovat. Rozhodování není jednoduché, výběr je velký a kvalita vysoká. Já sám bych doporučil penzion Jedová, jehož vyškolený rómský personál (škola života) vám rád ve všem vyjde vstříc. Zavazadla bych si ale raději nechal při sobě a na hrubém ocelovém řetězu omotaném kolem ruky.Všechen komfortní nábytek i celý penzión je vystavěn z exkluzivní ukrajinské dřevotřísky. Takovým ubytováním nepohrdnou ani největší snobové.
Kdyby jste měli přece jen nějaké pochybnosti, pak stačí směle zaklepat na těžká železná vrata hned za vlakovým přejezdem ke Spolanské bráně č.1 a zdejší milí spoluobčané zabývající se sběrem kovového a gumového odpadu vám jistě rádi a ochotně poradí, a když budete mít štěstí, možná vás ani nebudou zvát dál.
Pokud máte rádi adrenalin a alkohol pro vás není tabu, pak zase rádi zavítáte do stylové hospůdky Hnízdo, jíž poznáte podle hlasité hudby a švabachem vyvedeného názvu na vstupních dveřích. No a trochu vás možná zmate, proč má většina zákazníků Hnízda hladce vyholenou hlavu a těžké boty na nohou. Toho si nevšímejte, to je jen taková móda. Aby jste mezi přísedící dobře zapadli, hned ve dveřích vysekněte nenuceně pozdrav = Punk's not dead, volové = .
Takže mnoho zdaru, přátelé výletníci !!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sliu b sliu b | E-mail | 10. března 2009 v 15:43 | Reagovat

keci , název tam není švabachem,ale normálním písmem, dále pak asi jsi jel z blbého směru páč, Neratovice nesjou jen samej přejezd. Zdar blbe

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama