UFO v Praze

8. října 2006 v 15:58 | Die in sludge |  Povídky
UFO v Praze
Téměř každý člověk se mnou bude jistě souhlasit, že návštěva mimozemských bytostí na naší planetě je událost hodná našeho maximálního zájmu a měla by se těšit velké mediální pozornosti. Ať už se jedná o návštěvu přátelskou či prosté vyhlášení galaktické války 1.stupně, je nutno na ni pohlížet s respektem a uvědomit si, jak nepravděpodobné situace jsme svědky. Vždyť pravděpodobnost, že se kdokoliv z nás setká s entitou z jiné planety, je skoro 1 269 255 374 104 ku jedné. Je to přibližně stejně pravděpodobné jako že nám krajíc chleba spadne na zem nenamazanou stranou, nebo Karel Gott nevyhraje letos Českého slavíka, či Věra Bílá sletí s vahou na 70 kilo. A tak když se 1.června 2005 nad Prahou objevil Létající talíř (je to kýčovité, ale je to pravda, skutečně to mělo tvar talíře - jak to sakra mohli kdysi tušit!!??), vyvolalo to značné pozdvižení na celém světě (ano, i v Anglii, kupodivu). Přímo v ulicích Prahy lidé nadšeně mimozemšťany vítali, pár jedinců však propuklo v neovladatelný paranoidní běs doprovázený několika neoficiálními rekordy v běhu na krátkou vzdálenost. Došlo pouze k několika lokálním incidentům, v nichž z bůhvíjakých důvodů figurovali němečtí turisté, střelné zbraně, kšandy, klobásy a jódlování.
Mediální odezva proběhla celkem očekávaně. TV Nova přišla s teorií obrovské ničivé zbraně hrozící zničením veškerého života na Zemi od DIZ (dobře informovaných zdrojů), vzápětí přinesla několik rozhořčených reakcí OLZU (obyčejných lidí z ulice) vesměs v důchodovém věku. Následovala pozvánka na poslední vysílání televize v historii Země s výjimečnou 257 reprízou filmu Titanic. Státní televize zařadila narychlo sestavenou intelektuální talkshow na téma ¨Cizí bytosti v kontextu moderních dějin¨ a poté vyzvala občany ke komunikaci a toleranci. Poté se vypla a všichni její zaměstnanci utekli i se zásobami na Faerské ostrovy, odkud budou pokračovat ve vysílání do Česka, oddávat se nezřízeným orgiím a tvrdému alkoholu.
Den přistání nemusím dopodrobna popisovat. Ti, co zažili Woodstock nebo jiný rockový festival vědí přesně jak takové akce probíhají, a ti spoluobčané a senioři, kterým tyto akce unikly či je nenavštívili z důvodu jejich zavrženíhodnosti, si mohou např. představit schůzi sdružení ¨Romské ženy proti potratům¨ a počet členů vynásobit přibližně 1000krát (hluk vynásobit pouze 200krát).
Když se rozevřely obrovské ocelové dveře kosmické lodi, většina účastníků téhle párty očekávala, že se ze tmy nebo šíleného světla (proč by tam proboha nemohli mít normální osvětlení?) vynoří skupinka anorektických, značně vysokých bytostí s dlouhými údy připomínajícími Kudlanku a s nepochopitelně obří hlavou, jejíž podstatnou část zabírají oči. Nestalo se tak. K velkému překvapení všech přítomných i duchem nepřítomných (několik zběhů z psychiatrické léčebny v Bohnicích) z talíře vyšli zcela normální chůzí zcela běžně vypadající lidé jako my, a než bys řekl "nejkulaťoulinkatější" , ztratili se v davu. Jelikož byli od nás zcela k nerozeznání, nebylo je během několika sekund možné vůbec najít. Odlišovali se od většiny pouze svou řečí, ta však bohužel značně připomínala huhlání opilců postávajících u občerstvení s lahvovým pivem, což velmi znesnadňovalo identifikaci. Když opilci a podobné individua zmerčili, že se k nim upíná nežádoucí pozornost ostatních a vycítili nebezpečí, promptně se vytratili ke svým domovským stánkům.
Co k tomu více dodat? Takto neslavně skončila kapitola lidských dějin, která se měla stát milníkem v historii. Mimozemšťany od té doby nikdo neviděl (nebo viděl a nepoznal), což je vcelku pochopitelné, když jsou nám tak podobní. Bylo sice učiněno několik pokusů o jejich vypátrání, avšak všechny se ukázaly jako scestné. Tajná služba odchytila několik podezřelých vágusů, usmrtila je a podrobila důkladné pitvě, ale výsledkem byl pouze nález cirhózou ztvrdlých jater a veřejný skandál, když se zjistilo,že jedním ze zabitých vágusů byl "nesmrtelný?? " písničkář Honza Nedvěd. Je to již dva roky co přiletěli na naši rodnou hroudu, jejich kosmická loď stále stojí na Letné v Praze jako pomník, mezitím se v ní však zabydleli squateři, bezdomovci, sériový vrazi, zkrachovalí politici, pankáči, skinheadi, vyznavači Pepíka Zímy, němci a další podobné živly. Vědci sice sestavili z popisů účastníků přistání podrobný portrét jednoho z mimozemšťanů, vyhledávací akce ale musela být zrušena ve chvíli, kdy se ukázalo, že nákres je až neuvěřitelně podobný mrtvému králi Elvisu Presleymu. Nebo snad Elvis žije??!! To je ale příšerný kýčovitý štěk!
Snad jednou vyjde najevo celá pravda, možná tato návštěva byla pouze předvojem velké invaze opilců ze vzdálených světů. Ať už je to jakkoliv, vždy, když procházím kolem stánků s levným občerstvením a pozorují mě ty začervenalé přimhouřené oči, pocítím vzadu na krku chladné zamrazení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Koci Koci | 9. října 2006 v 12:09 | Reagovat

heh .....mno oni byli tací zmotaní protože se první zastavili na Moravě aby se zeptali na cestu :)))

2 to jsem ja taky buh to jsem ja taky buh | 2. července 2008 v 13:03 | Reagovat

at se jdou vysrat at nedelaj tajny a radej at prijdou na pokec

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama